GYMSTICK – co to jest?

GYMSTICK jest laską gimnastyczną z włókna węglowego, do którego przymocowane są dwie elastyczne gumy.
GYMSTICK został zaprojektowany i stworzony przez dwóch naukowców z Instytutu Sportu w Finlandii: Risto Kasurinena i Mikkę Vesalainena. W tworzeniu tego przyrządu fitness brali udział naukowcy z różnych dziedzin, trenerzy, biochemicy, lekarze oraz rehabilitanci.
GYMSTICK waży mniej niż pół kilograma. Można go swobodnie przenosić, zabierać w podróż, ćwiczyć, kiedy tylko mamy ochotę. Gumy do ćwiczeń, które są przymocowane do kijka, mogą się rozciągać do swojej 4-krotnej długości. Na obu końcach mają pętle zrobione z trwałego materiału, które na czas ćwiczeń przytwierdzamy do stóp.
GYMSTICK zaprojektowany został dla ludzi w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności fizycznej. Stosowany jest więc z powodzeniem przez wyczynowych sportowców, do ćwiczeń uzupełniających podstawowy trening. Nadaje się jednak też dla osób, które nie mogą korzystać z innych form aktywności ruchowej.
Poniżej przedstawiono kilka faktów na temat zalet GYMSTICK.
●  Idealnie nadaje się do poprawy kondycji, siły mięśni, elastyczności i koordynacji ruchowej.
●  Stosowanie GYMSTICK w sposób bezpieczny poprawia kondycję mięśni, równowagę, usprawnia też układ krążenia i oddechowy oraz mobilność.
●  Regularne ćwiczenia z GYMSTICK zapewniają świetne rezultaty. Dzięki urządzeniu można naśladować dowolne ćwiczenia z ciężarkami, wyciskanie, wypady w różnych kierunkach, zginanie, rwanie, itp.
●  Przyrząd jest bardzo polecany dla osób z nadwagą. Ćwiczenia z GYMSTICK mają pozytywny wpływ na poziom ogólnej sprawności fizycznej. Poprawiają postawę ciała, równowagę, koordynację, mobilność, gibkość, wzmacniają mięśnie, oraz pomagają spalić tkankę tłuszczową.
●  Ćwiczenia z GYMSTICK to nowoczesna metoda jednoczesnego treningu wytrzymałości i gibkości.
●  GYMSTICK został zaprojektowany tak, aby osoby, które na nim ćwiczą, mogły jednocześnie pracować nad kilkom partiami mięśniowymi oraz poprawić swoją formę aerobową.
●  GYMSTICK zalecany jest też dla osób w podeszłym wieku, które dzięki jego zastosowaniu mają możliwość zachować sprawność fizyczną na długie lata.
Ten nowoczesny przyrząd fitness szczególne miejsce zajmuje w ćwiczeniach rehabilitacyjnych. Dlatego właśnie rehabilitanci i fizjoterapeuci tak powszechnie wprowadzają GYMSTICK do zajęć ze swoimi podopiecznymi.
Dzięki swoim zaletom GYMSTICK jest idealnym przyborem nadającym się także do prowadzenia lekcji oraz zajęć pozalekcyjnych w szkołach. Jego prostota, wszechstronność oraz dostępność sprawiają, że nauczyciele chętnie korzystają z niego jako narzędzia do pracy nad rozwojem fizycznym młodych ludzi. Oprócz wyników, jakie można dzięki niemu uzyskać, niebagatelną rolę odgrywa atrakcyjność zajęć, które można prowadzić przy jego pomocy.
GYMSTICK jest dostępny w 4 różnych poziomach oporu gum, które można dobrać do sprawności fizycznej ćwiczącego. Opór gum waha się od 1 do 25 kilogramów.
Regulacja oporu gum jest prosta i szybka – polega na nawijaniu gumy wokół kija. Opór można regulować nawet podczas wykonywania ćwiczenia.
Oto typy GYMSTICK o różnym oporze gum i możliwości ich wykorzystania:
– kolor zielony (lekki): ćwiczenia w rehabilitacji ruchowej, ćwiczenia dla osób starszych;
– kolor niebieski (średni): dla kobiet, młodych sportowców (juniorzy);
– kolor czarny (mocny): dla sprawnych fizycznie kobiet, mężczyzn i młodych sportowców;
– kolor srebrny (ekstra mocny): dla sprawnych mężczyzn i sportowców;
– kolor złoty (super mocny): dla osób ćwiczących muskulaturę i sportowców.
Jesienią 2005 roku wprowadzono nowy teleskopowy model GYMSTICK, przeznaczony do wykonywania ćwiczeń w domu oraz podczas podróży. Ten model GYMSTICK mieści się w walizce, więc można go łatwo zabrać ze sobą, jeśli chce się utrzymać formę podczas wyjazdu. Zawsze można także używać drążka i gum oporowych jako oddzielnych przyborów.
Zajęcia Gymstick odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 19.00 w Klubie Osiedlowym PRZY LASKU, ul. Lasek Brzozowy 2 w Warszawie. Tel. 506 249 504.
mgr Aneta Dowiedczyk, instruktor Nordic Walking (2007-12-09)

Książki


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Żeby dodać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować