Sportowe kalorie. Zdrowa dieta dla młodych sportowców

Nakładem PZWL-u ukazała się bardzo ciekawa publikacja o diecie dla młodych sportowców. Jeśli uprawiasz sport albo jesteś nauczycielem lub rodzicem młodego człowieka, który ma ambicję walczyć o medale, ta książka jest dla Ciebie. Chcąc osiągnąć sukces, sportowiec musi dbać o każdy drobiazg.
Tylko osoba w pełni zdrowa może w maksymalny sposób wykorzystać swoje możliwości. O wygranej decyduje często nawet minimalna przewaga. Mistrzowie sportu o tym wiedzą, dlatego przykładają niezmierną wagę do diety.
Badania naukowe dowodzą, że sprawność fizyczna i ogólny stan zdrowia człowieka są ściśle powiązane z prawidłowym odżywianiem.
Publikacja ta jest wyjątkowa, bo napisana o tych sprawach – jednocześnie oczywistych i trudnych – w bardzo przystępny sposób.
Autorka Iwona Bates wyjaśnia, czym dla sportowca są białka, węglowodany, błonnik, witaminy i minerały, dlaczego warto jeść regularnie oraz co pomaga zregenerować organizm po treningu.
Jest praktycznym poradnikiem pokazującym, co jest zdrowe lub nie i dlaczego. Uczy jeść świadomie. Udowadnia, że zdrowa żywność jest pyszna, a przygotowanie prostych, zbilansowanych posiłków może być świetną zabawą.
Książka zawiera gotowe plany żywieniowe z uwzględnieniem wartości odżywczych i kaloryczności posiłków, a także sezonowości. Znajdziesz w niej również wiele przystępnych cenowo, gotowych przepisów na pyszne dania i przekąski, które znakomicie odżywią organizm młodego sportowca.
Prof. dr hab. med. Barbara Woynarowska z Katedry Biomedycznych Podstaw Rozwoju i Seksuologii Uniwersytetu Warszawskiego potwierdza: Książka zawiera wiele odwołań do znanych sportowców, ich sposobu żywienia;  ciekawostki;  przekonywujące argumenty;  konkretne przykłady. Zalecenia dotyczące sposobu żywienia są zgodne z aktualną wiedzą naukową w tym zakresie, ale równocześnie podane w sposób prosty i zrozumiały dla odbiorców. Na uwagę zasługuje zachęcanie młodych ludzi do samodzielnego przygotowania posiłków i gotowania. Jest to ważny element edukacji żywieniowej. Stwarza to szansę, że lepiej poznają zasady prawidłowego żywienia i będę je stosować w przyszłości, po zakończeniu treningów sportowych.
Luiza Złotkowska, polska łyżwiarska szybka, medalistka: Ta książka to prawdziwe kompendium wiedzy o żywieniu w sporcie. Daje dużą wiedzę o poszczególnych składnikach odżywczych, ale również gotowe przepisy i programy żywieniowe. Żałuję, że na początku mojej kariery sportowej nie spotkałam się z taką publikacją. Choć i dziś dużo mogłam się z niej dowiedzieć.
***
Iwona Bates – dietetyk, edukator zdrowego żywienia, blogerka, autorka Diety Zdrowych Kalorii, redaktor magazynu Kobbieciarnia. Jest pomysłodawczynią i współautorką programu edukacyjnego Akademia Prawdziwych Mistrzów, realizowanego przez Komisję do Zwalczania Dopingu w Sporcie.
Współpracowała z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej w przy projekcie WF z Klasą i Szkoła z Klasą. Autorka i prowadząca program „Lekko Zdrowo Ekspresowo”, oraz „Książki potrzebne”.
W swoich projektach edukacyjnych zachęca do odżywiania się przede wszystkim przez naturalne, zdrowe produkty i różnorodną dietę oraz interesowania się tym co się je, jak żywność wpływa na ciało i zdrowie, racjonalnego podejścia do odżywiania a przede wszystkim unikania skrajności. Preferuje proste i szybkie przepisy, bo wyznaje zasadę, że jedzenie to tylko i aż paliwo dla ciała, potrzebne aby żyć, mieć energię do działania i cieszenia się każdym dniem.
Polecamy!
 
Książkę możesz kupić TUTAJ:
 
Dodano: 2017-09-13

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Żeby dodać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować